Zmiany skórne

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Czym są zmiany skórne?

  Zmiany skórne to pojawiające się na powierzchni naskórka wykwity, stanowiące najczęściej jedną z konsekwencji rozmaitych stanów chorobowych. Zmiany na skórze mogą różnić się rozmiarem, kolorem i teksturą. Mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym infekcjami, urazami, czynnikami genetycznymi czy ekspozycją na toksyny środowiskowe.

  Większość zmian skórnych to łagodne postacie brodawek, włókniaków i przerostów gruczołów ,które można usunąć laserowo lub pry użyciu plazmy- skalpela plazmowego. To szybki zabieg, bez pozostawienia blizn. Rekonwalescencja to mały strupeczek, który odpada po kilku dniach. Najczęściej usuwane są zmiany na twarzy, w okolicach szyi i dekoltu, pod pachami i w okolicy biustonosza.

   

  Ważne: zmiany, które mają podejrzany wygląd lub są niepokojące należy skonsultować z lekarzem. Nasz zespół specjalistów podczas wizyty i wstępnej diagnozy zawsze odsyła do dermatologa jeśli zmian w jakimkolwiek stopniu budzi niepokój.

  Zmiany na skórze - rodzaje

  Istnieje wiele różnych rodzajów zmian skórnych, m.in.

  • znamiona – obszary odbarwionej lub wypukłej skóry, które są obecne już przy urodzeniu lub rozwijają się niedługo potem,
  • brodawki – małe, wypukłe narośle spowodowane infekcją wirusową,
  • torbiele – podobne do worków struktury wypełnione płynem lub innymi materiałami, które można znaleźć pod skórą lub w innych tkankach,
  • wysypki – fragmenty skóry, które ulegają zapaleniu, swędzą lub podrażniają,
  • wypryski – przewlekła choroba skóry charakteryzująca się suchością, swędzeniem i stanem zapalnym skóry,
  • łuszczyca – przewlekła choroba skóry, powodująca powstawanie grubych, łuszczących się plam na skórze.
  Przyczyny powstawania zmian na skórze

  Zmiany skórne, takie jak znamiona, torbiele czy wysypki, mogą powstawać na skutek różnych czynników, w tym predyspozycji genetycznych, ekspozycji na zanieczyszczenia środowiska lub czynniki drażniące. Do wielu zmian skórnych dochodzi też naturalnie, wraz z wiekiem. Niektórym rodzajom zmian skórnych można zapobiegać lub radzić sobie z nimi poprzez zdrowe nawyki związane ze stylem życia. Należą do nich: unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, utrzymywanie nawodnienia organizmu i przestrzeganie zbilansowanej diety.

  Kiedy zmiany skórne powinny wzbudzić niepokój?

  Bardzo często zmiany skórne stanowią jeden z objawów alergii, np. zaczerwienienie i swędzenie skóry, a także wysypka. Jeśli zmiany te nie ustępują, powiększają się lub powodują dodatkowe dolegliwości, należy skonsultować się z lekarzem.

  Istotne jest również obserwowanie swojego ciała pod kątem powstawania nowych zmian skórnych, takich jak pieprzyki czy plamy. Może to pomóc wykryć niepokojące zmiany, takie jak asymetryczne pieprzyki, zmiany koloru, nieregularne brzegi czy swędzenie. W takich przypadkach należy jak najszybciej zwrócić się do dermatologa, aby dokonał ich oceny i zalecił dalsze postępowanie.

  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu