Problematyczna okolica oka

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Skóra w okolicy oczu i jej problemy

  Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i bardziej podatna na wysuszanie i starzenie niż inne miejsca na twarzy. Ze względu na minimalną warstwę podskórną, jest dużo bardziej narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Skóra w okolicach oczu charakteryzuje się również delikatną siateczką włókien podporowych oraz znikomą ilością gruczołów łojowych. Ze względu na swoją specyfikę, skóra wokół oczu wymaga szczególnego rodzaju pielęgnacji.

  Dolegliwości skórne występujące wokół oczu

  Niektóre z najczęstszych dolegliwości dotykających okolic oczu, to:

  Cienie pod oczami
  Cienie pod oczami to bardzo częsty problem kosmetyczny, na który wpływ mogą mieć różne czynniki, m.in. brak snu, alergie, przemęczenie, stres, starzenie się czy uwarunkowania genetyczne. Cienie pod oczami pojawiają się na skutek coraz bardziej przezroczystej skóry pod oczami, spod której “wyłaniają się” naczynka krwionośne.

  Opuchnięte oczy / opuchnięte powieki
  Opuchnięte oczy występują najczęściej na skutek alergii, braku snu, zmian hormonalnych, nadczynności lub niedoczynności tarczycy.

  Kurze łapki
  Kurze łapki są to drobne zmarszczki, które pojawiają się wokół zewnętrznych kącików oczu. Występują na skutek uwarunkowań genetycznych, procesów starzenia się skóry, promieniowania słonecznego, niewłaściwej pielęgnacji lub jako następstwo częstego… uśmiechania się.

  Suchość oczu
  Suchość oczu określana jest również jako zespół suchego oka. Do nieprawidłowego nawilżania powierzchni oka może dochodzić m.in. na skutek zapaleń, wirusów czy zmian hormonalnych. Delikatna skóra wokół oczu jest bardziej podatna na wysuszenie i odwodnienie, co może powodować swędzenie, łuszczenie się i dyskomfort.

  Zapobieganie problemom związanym z okolicami oczu

  Zapobiegać a nie leczyć- to jest najważniejsze przesłanie i nasze podejście do pielęgnacji okolicy oka. Zabiegi pomagające zrewitalizować tę okolicę to gównie mezoterapia igłowa, złuszczanie, stymulatory tkankowe i botox.

  Aby zapobiegać problemom związanym z okolicą oczu lub skutecznie radzić sobie z nimi, ważne jest ustanowienie dobrej rutyny pielęgnacji skóry, która obejmuje delikatne oczyszczanie, nawilżanie i stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Unikanie pocierania lub szarpania delikatnej skóry wokół oczu może również pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom i podrażnieniom.

  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu