Trądzik/Trądzik różowaty

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Trądzik a trądzik różowaty

  Trądzik i trądzik różowaty to dwie powszechnie występujące choroby skóry. Chociaż występują między nimi pewne podobieństwa, są to odrębne stany, mające różne przyczyny, objawy i metody leczenia.

  Trądzik – charakterystyka

  Trądzik to stan, który pojawia się, gdy mieszki włosowe zostają zatkane łojem i martwymi komórkami skóry, co prowadzi do powstawania m.in. pryszczy, zaskórników lub grudek. Trądzik najczęściej dotyczy takich części ciała jak twarz, szyja, klatka piersiowa i plecy. Na jego występowanie mogą mieć wpływ czynniki genetyczne, hormony, stres lub niezdrowa dieta. Trądzik najczęściej doskwiera nastolatkom oraz osobom dorosłym między 20 a 25 rokiem życia.

  Trądzik różowaty

  Trądzik różowaty to przewlekły stan zapalny skóry, który dotyka przede wszystkim twarzy. Objawy tego rodzaju trądziku to zaczerwienienia i widoczne naczynka krwionośne, a w niektórych przypadkach również grudki i krosty. Uważa się, że przyczyną trądziku różowatego mogą być nieprawidłowości w układzie odpornościowym i naczyniach krwionośnych. Ten rodzaj trądziku dotyka najczęściej osób w wieku powyżej 30 lat. Czynniki, które wpływają na jego występowanie to m.in. ekspozycja na słońce, pikantna dieta, stres oraz spożywanie alkoholu.

  Leczenie. Jak pozbyć się trądziku?

  Trądzik, niezależnie od rodzaju, może mieć znaczący wpływ na samoocenę i jakość życia. Dlatego tak wiele osób szuka sposobu na to jak pozbyć się trądziku. W wielu przypadkach wymaga profesjonalnego leczenia, aby zapobiec wypryskom i zmniejszyć ryzyko powstawania blizn. Leczenie trądziku może obejmować laseroterapię lub/i przyjmowanie miejscowych lub doustnych leków, np. nadtlenku benzoilu czy kwasu salicylowego.

  Jako wsparcie w leczeniu trądziku zaleca się również zmiany w codziennym funkcjonowaniu i nawykach, np. korzystanie z kremów przeciwsłonecznych, regularną pielęgnację skóry, rezygnację ze spożywania pikantnych potraw i alkoholu czy unikanie sytuacji stresowych.

  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu