Cellulit/Tkanka tłuszczowa

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Czym jest i jak powstaje cellulit?

  Cellulit to stan, w którym skóra wydaje się mieć wgłębienia lub grudki, najczęściej na udach i pośladkach. Cellulit powstaje w wyniku zaburzeń przemiany materii w tkance tłuszczowej, co wpływa negatywnie na naczynia krwionośne oraz limfatyczne. Przepływ krwi i limfy w organizmie zostaje zaburzony, a produkty przemiany materii odkładają się w tkance tłuszczowej w postaci grudek, które z kolei wpływają na nierówności na powierzchni skóry. Opisywany rodzaj cellulitu określa się również jako cellulit tłuszczowy.

  Cellulit - objawy i występowanie

  Cellulit na udach lub/i pośladkach, objawia się charakterystycznymi wgłębieniami lub grudkowatym wyglądem skóry. Skóra może wydawać się obwisła, luźna i może mieć konsystencję „twarogu” lub pomarańczowej skórki. Cellulitowi może towarzyszyć łagodny ból lub tkliwość w dotkniętych obszarach. Stan ten najczęściej występuje u kobiet. Szacuje się, że ok. 80-90% kobiet doświadczy cellulitu na pewnym etapie swojego życia.

  Innym rodzajem tego schorzenia jest cellulit wodny, który jest efektem nieprawidłowego przepływu limfy, a ten powoduje zastój wody w tkance podskórnej.

  Czynniki, które mogą przyczynić się do rozwoju cellulitu na udach i pośladkach to uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, siedzący tryb życia, niezdrowa dieta oraz wiek.

  Jak się pozbyć cellulitu?

  Wiele kobiet poszukuje sposobów by pozbyć się cellulitu. Wyróżnić można następujące metody, sposoby i zabiegi na cellulit:

  • kremy antycellulitowe do stosowania miejscowego, które dzięki zawartym składnikom, mają na celu zmniejszenie ilości tłuszczu w dotkniętym obszarze ciała,
  • masaż antycellulitowy pomaga w rozbiciu złogów tłuszczu i poprawia krążenie w dotkniętym obszarze,
  • zabiegi laserowe, które wykorzystują energię do ogrzewania i rozkładania komórek tłuszczowych oraz stymulują produkcję kolagenu, co może poprawić wygląd skóry,
  • liposukcja, czyli zabieg chirurgiczny, polegający na usunięciu tłuszczu z dotkniętego obszaru za pomocą małych nacięć,
  • zmiany w stylu życia, polegające na utrzymywaniu zdrowej diety i aktywności fizycznej.
  Nasze usługi pomocne w tym problemie
  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu