Zmarszczki

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Czym są zmarszczki?

  Zmarszczki to zagłębienia w skórze, które mogą przyjmować formę bruzd lub fałdek. Stanowią naturalną konsekwencję procesu starzenia się skóry. Kluczową przyczyną ich powstawania jest ekspozycja na słońce.

  W jaki sposób powstają zmarszczki?

  Skóra składa się z trzech warstw: naskórka (warstwa zewnętrzna), skóry właściwej (warstwa środkowa) i tkanki podskórnej (warstwa najbardziej wewnętrzna). Zmarszczki pojawiają się w obrębie skóry właściwej. Zawiera ona włókna kolagenu i elastyny, które zapewniają skórze siłę, elastyczność i wsparcie. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny w skórze spowalnia, przez co staje się ona cieńsza, mniej elastyczna i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Ekspozycja na światło słoneczne uszkadza włókna kolagenu i elastyny, przyspieszając proces starzenia i powodując szybsze powstawanie zmarszczek. Przede wszystkim są to zmarszczki pod oczami oraz zmarszczki na czole.

  Przyczyny zmarszczek

  Pozostałe czynniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek, to:

  • palenie tytoniu,
  • zanieczyszczone środowisko,
  • zła dieta,
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry lub całkowity brak pielęgnacji,
  • mimika twarzy.

  Ogólnie rzecz biorąc, zmarszczki stanowią naturalną część procesu starzenia i mogą na nie wpływać różne czynniki, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Chociaż nie można im całkowicie zapobiec, pewne zmiany w zakresie pielęgnacji skóry mogą opóźnić ich wystąpienie.

  Zmarszczki i ich rodzaje

  Wyróżnić można kilka rodzajów zmarszczek:

  • zmarszczki dynamiczne (zmarszczki mimiczne) – powstają na skutek częstego uśmiechania się, mrużenia oczu lub marszczenia brwi; najczęściej występują na czole, między brwiami i wokół oczu (kurze łapki),
  • zmarszczki statyczne – są widoczne nawet wtedy, gdy twarz jest w spoczynku; występują na skutek utraty włókien kolagenu i elastyny w skórze w wyniku starzenia oraz ekspozycji na słońce; mogą pojawić się w dowolnym miejscu na twarzy, w tym na policzkach, brodzie i szyi,
  • zmarszczki grawitacyjne – są spowodowane naturalnym działaniem grawitacji na skórę; zwykle pojawiają się w obszarach, w których skóra jest naturalnie luźna i cienka, takich jak policzki, linia żuchwy i szyja,
  • zmarszczki zanikowe – powstają w wyniku utraty tkanki podskórnej,
  • zmarszczki kompresyjne – spowodowane zewnętrznym naciskiem na skórę (np. spanie na boku).
  W jaki sposób można pozbyć się zmarszczek? Kilka słów o zabiegach na zmarszczki

  W celu pozbycia się zmarszczek stosowane są różnego rodzaju zabiegi na zmarszczki. Przy pierwszych zmarszczkach warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, zwłaszcza okolic oczu, szyi i dekoltu. Można stosować kremy z kolagenem lub kwasem hialuronowym, które poprawią jędrność i elastyczność skóry. Pojawienie się bardziej widocznych zmarszczek, np. zmarszczek pod oczami lub na czole, może wymagać bardziej zaawansowanych zabiegów, takich jak mezoterapia, laseroterapia czy iniekcje kwasu hialuronowego. W przypadku bardzo głębokich zmarszczek, konieczne może okazać się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu