Kwas hialuronowy – wypełniacz

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Kwas hialuronowy – czym jest?

  Wypełnienie kwasem hialuronowym to popularny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na poprawę wyglądu skóry, redukcję zmarszczek i przywrócenie objętości w określonych miejscach twarzy. Kwas hialuronowy to naturalny składnik ludzkiej skóry, który z wiekiem jest wytwarzany w coraz mniejszych ilościach

  Jak dokładnie działa kwas hialuronowy?

  Po nałożeniu na skórę, kwas hialuronowy tworzy na jej powierzchni filtr ochronny, który pomaga zatrzymać wilgoć i zapobiega utracie wody. Wnika również w głębsze warstwy skóry, wspierając produkcję kolagenu i elastyny – kluczowych składników zdrowej, młodo wyglądającej skóry.

  Kwas hialuronowy w preparatach do iniekcji może być usieciowany lub nieusieciowany.

  Kwas hialuronowy usieciowany:

  • Usieciowanie” oznacza, że cząsteczki kwasu hialuronowego są połączone ze sobą w bardziej złożoną i stabilną strukturę. Proces usieciowania zwykle polega na tworzeniu więzi chemicznych między cząsteczkami kwasu hialuronowego.
  • Ze względu na swoją stabilność i trwałość, usieciowany kwas hialuronowy jest często używany do wypełniania głębokich zmarszczek, modelowania ust, a także przywracania objętości w okolicach policzków.
  • Preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego są zwykle trwalsze i mogą utrzymywać efekty od kilku miesięcy do ponad roku.

  Kwas hialuronowy nieusieciowany:

  • W formie nieusieciowanej, cząsteczki kwasu hialuronowego nie są połączone w stabilne struktury, co czyni go bardziej płynnym.
  • Nieusieciowany kwas hialuronowy jest często używany do nawilżenia i delikatnej poprawy jakości skóry, a także do leczenia suchego oka w oftalmologii. W medycynie estetycznej może być stosowany do delikatnych zabiegów nawilżających skórę (tzw. mezoterapia).
  • Efekty zabiegów z użyciem nieusieciowanego kwasu hialuronowego są mniej trwałe i mogą wymagać powtórzeń w krótszych odstępach czasu.

  Podsumowując, wybór między kwasem hialuronowym usieciowanym a nieusieciowanym zależy od celu zabiegu i oczekiwanego efektu.

  Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii

   

  Kwas hialuronowy stosuje się najczęściej w takich miejscach jak:

  • usta – kwas hialuronowy wstrzykuje się w usta po to, by nadać im pełniejszy kształt i większą objętość,
  • bruzdy nosowo-wargowe – kwas hialuronowy pozwala wypełnić pojawiające się wraz z wiekiem bruzdy i fałdy, wpływając pozytywnie na wygląd twarzy,
  • linie marionetki – kwas hialuronowy pozwala wypełnić tzw. linie marionetki, biegnące od kącików ust w kierunku brody,
  • skóra pod oczami – kwas hialuronowy pomaga zredukować obrzęki i cenie pod oczami, poprawiając wygląd skóry wokół oczu,
  • dekolt – wykorzystując kwas hialuronowy możliwa jest poprawa kondycji skóry na dekolcie, szczególnie w przypadku osób starszych lub palących,
  • czoło i skronie – kwas hialuronowy pozwala zredukować występujące na czole i skroniach zmarszczki, co pozytywnie wpływa na ogólny wygląd twarzy.

   

  Kwas hialuronowy- procedura

  Procedura:

  Zabieg polega na iniekcji kwasu hialuronowego bezpośrednio pod skórę w miejscach, które wymagają korekty. Aby uczynić procedurę komfortową dla pacjenta, stosuje się miejscowe znieczulenie w postaci kremu lub iniekcji.

  Czas trwania:

  Zabieg trwa zazwyczaj od 15 do 60 minut, w zależności od obszaru i zakresu wypełnienia.

  Efekty:

  Rezultaty są widoczne natychmiast po zabiegu, chociaż pełne efekty mogą ujawnić się po kilku dniach. Efekty wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymują się od kilku miesięcy do ponad roku, w zależności od użytego preparatu i indywidualnych właściwości skóry pacjenta.

  Po zabiegu:

  Po zabiegu zaleca się unikanie intensywnego nasłonecznienia, sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego przez około 24-48 godzin.

  Nasze usługi pomocne w tym problemie
  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu