Epilacja

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Epilacja laserowa – na czym polega?

  Zabieg epilacji laserowej pozwala usunąć zbędne owłosienie za pomocą technologii laserowej. Podczas zabiegu, laser diodowy nakierowywany jest na mieszki włosowe, co ma na celu zniszczenie ich struktury i uniemożliwienie wzrostu włosów. W trakcie zabiegu, skóra jest chłodzona, aby zminimalizować dyskomfort i uszkodzenia skóry. Zabieg epilacji laserowej stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod depilacji, ponieważ jest bardziej trwały i skuteczny.

  Lasery emitują wiązkę światła o określonej długości fali, która jest absorbowana przez melaninę (barwnik) w mieszku włosowym. Pod wpływem absorbowanego światła melanina się nagrzewa, co prowadzi do uszkodzenia mieszka włosowego, a tym samym hamowania wzrostu włosa.

  Istnieje kilka typów laserów używanych do depilacji, takich jak laser diodowy, laser aleksandrytowy, Wybór odpowiedniego lasera zależy od typu i koloru skóry oraz koloru włosów pacjenta.

  W Instytucie Piękna Diamond pracujemy na najnowszej technologi laserowej. Jako jedyni w okolicy posiadamy głowicę AlexDual emituje fale o długości 808 nm / 760 nm. Urządzenie jest połączeniem lasera diodowego i aleksandrytowego, które wykorzystuje się głównie do zabiegów usuwania zbędnego owłosienia z dowolnych rejonów ciała. Dzięki zastosowaniu chłodzącej końcówki szafirowej depilacja jest bezbolesna, szybka i skuteczna.

  Epilacja a depilacja - podobieństwa i różnice

  Czym jest epilacja, a czym depilacja? Są to dwa różne zabiegi kosmetyczne, których głównym celem jest usuwanie zbędnego owłosienia.

  Depilacja to zabieg polegający na usunięciu włosów z powierzchni skóry. W czasie depilacji włoski są ściągane z cebulkami przy pomocy wosku, kremów lub specjalistycznych urządzeń. Po depilacji włosy odrastają po ok. 2-3 tygodniach.

  Epilacja polega natomiast na usunięciu włosów z cebulką, dzięki czemu czas ich regeneracji jest dłuższy. Innymi słowy, pojawienie się nowego owłosienia jest dużo bardziej czasochłonne. Epilacja określana jest też jako depilacja laserowa lub elektroepilacja, ponieważ wykorzystuje wiązki lasera, które niszczą cebulkę włosa. Najlepiej przystosowany do tego celu jest laser diodowy i aleksandrytowy.

  Czy epilacja jest bolesna?

  Jak wiemy, depilacja to proces usuwania włosów wraz z korzeniami, który w zależności od wybranej metody, może być mniej lub bardziej bolesny (szczególnie jeśli postawimy na podrażniającą skórę depilację woskiem).

  Elektroepilacja również może wywołać ból, szczególnie jeśli jest wykonywana na wrażliwych obszarach skóry, jednak zabieg laserowy jest ogólnie uważany za dużo mniej bolesną metodę depilacji. Dodatkowo, podczas epilacji, można chłodzić skórę, co znacząco niweluje ból. Głowica lasera, którym wykonywany jest zabieg w Diamond wyposażona jest w inteligentny system chłodzenia. Nie istnieje jednak całkowicie bezbolesna metoda depilacji, natomiast epilacja to z pewnością jedna z mniej bolesnych metod usuwania owłosienia.W trakcie zabiegu specjalista może dobrać parametry tak, aby procedura była komfortowa.

  Zabiegi wykonuje się co około 4-6 tygodni. Zwykle potrzeba kilku sesji depilacji laserowej (zazwyczaj od 4 do 8), aby uzyskać długotrwałe wyniki. Powodem jest to, że włosy rosną w różnych fazach i laser działa najskuteczniej na włosy w fazie wzrostu.

  Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza dla osób z jasną skórą i ciemnymi włosami, ponieważ melanina w ciemnych włosach łatwiej absorbuje światło lasera. Niemniej jednak, nowoczesne technologie laserowe stają się coraz bardziej zaawansowane, co pozwala na skuteczne leczenie różnych typów skóry i włosów.

  Przeciwwskazania
  • świeża opalenizna (min. 4 tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońce)
  • ciąża i laktacja
  • łuszczyca w fazie aktywnej
  • antybiotykoterapia ( 3 tygodnie odstępu od odstawienia)
  • zażywanie ziół światłouczulającyh (dziurawiec, nagietek)
  • stany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi
  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu