Naczynka/Rumień

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Czym są rozszerzone naczynka, a czym rumień?

  Rozszerzone naczynka krwionośne, znane również jako teleangiektazje, to małe, widoczne naczynia krwionośne, które pojawiają się blisko powierzchni skóry. Mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej występują na twarzy i nogach.

  Rumień na twarzy to czerwone zabarwienie skóry, które może być spowodowane wieloma czynnikami. Może to być chwilowa reakcja skóry na bodźce zewnętrzne, taka jak nagła zmiana temperatury, ale może też być objawem jednej z wielu różnych schorzeń skórnych. Oto kilka głównych przyczyn rumienia na twarzy:

  • Rumień trwały (trądzik różowaty): Jest to przewlekłe schorzenie skórne, które powoduje rumień na twarzy, naczynka krwionośne oraz czasem krosty. Najczęściej dotyka osoby po 30. roku życia.
  • Alergiczny rumień: Reakcje alergiczne, takie jak pokrzywka, mogą powodować rumień na skórze.
  • Rumień popromienny: Jest to reakcja skóry na ekspozycję na promieniowanie UV, często po nadmiernej ekspozycji na słońce.
  • Rumień po alkoholu: Niektóre osoby mogą doświadczyć rumienia twarzy po spożyciu alkoholu.
  • Rumień związany z menopauzą: Nazywany też „uderzeniami gorąca”, jest częstym objawem menopauzy u kobiet.
  • Rumień związany z lekami: Niektóre leki mogą powodować rumień jako efekt uboczny.
  • Rumień związany z emocjami: Intensywne emocje, takie jak złość, wstyd czy stres, mogą powodować rumień.
  • Inne schorzenia skórne: Często rumień jest objawem różnych schorzeń skórnych, takich jak lupus, toczeń rumieniowaty czy borelioza.

  Jeśli rumień na twarzy jest przewlekły, nasilający się lub powoduje inne objawy, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą w celu dokładnej diagnozy i zaleceń dotyczących pielęgnacji i leczenia.

  Rozszerzone naczynka i rumień - leczenie

  Aby pozbyć się rozszerzonych naczynek i rumienia, dostępnych jest wiele opcji pielęgnacji i leczenia. Jedną z nich jest terapia laserowa. Może być stosowana do namierzania i niwelowania rozszerzonych naczyń krwionośnych, powodując ich ponowne wchłonięcie przez organizm. Może również pomóc zmniejszyć zaczerwienienia i stany zapalne związane z rumieniem.

  Kolejna forma leczenia to terapia kalibrowanym światłem pulsacyjnym (CPL). Terapia ta wykorzystuje światło o dużej intensywności do niwelowania rozszerzonych naczyń krwionośnych, a także zmniejszania objawów rumienia.

  Następną formą przeciwdziałania zaczerwienieniom skórnym jest leczenie miejscowe, np. z wykorzystaniem witaminy C lub niacynamidu.

  Swietnie sprawdzają się kwasy medyczne -indywidualnie dobrane do problemu naczyń. Szczególnie w przypadku trądziku różowatego.

  Rumień i naczynka - zapobieganie

  W celu zapobiegania występowania rozszerzonych naczynek krwionośnych oraz rumienia, zaleca się modyfikację stylu życia, w tym unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, rzucenie palenia papierosów oraz w miarę możliwości, ograniczenie sytuacji stresogennych. Ważne jest to, aby skonsultować się ze specjalistą w celu dobrania odpowiednich metod pielęgnacji i leczenia do konkretnego stanu skóry. W trakcie wizyty konsultacja i dobór pielęgnacji domowej to podstawa sukcesu terapii gabinetowej.

  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu