Przebarwienia

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Czym są przebarwienia skóry?

  Przebarwienia skórne, najczęściej występujące jako przebarwienia na twarzy, odnoszą się do wszelkich zmian w kolorze lub odcieniu skóry. Istnieje wiele rodzajów przebarwień skóry, w tym hiperpigmentacja, hipopigmentacja czy zaczerwienienia. O przebarwieniach mówimy wtedy, gdy plamy na skórze stają się ciemniejsze (lub jaśniejsze) niż otaczające je obszary. Może to być spowodowane promieniowaniem słonecznym, zmianami hormonalnymi (np. podczas ciąży lub menopauzy), stanami zapalnymi lub przyjmowaniem niektórych leków (chemioterapia, antybiotyki).

  Dlaczego na skórze powstają przebarwienia i jak na nie reagować?

  Przebarwienia skóry, w tym przebarwienia na twarzy, mogą powstawać z różnych przyczyn. Często są one wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce. Za powstawanie przebarwień mogą też odpowiadać hormony – mówimy wtedy o przebarwieniach hormonalnych. W przypadku niedoskonałości skórnych dużą rolę mogą odgrywać również uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od przyczyny pojawiania się przebarwień, w każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność oraz stosować odpowiednią pielęgnację skóry. Pozwoli to zniwelować zmiany skórne lub/i ograniczyć ryzyko pojawiania się przebarwień w przyszłości. W przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian w kolorze lub teksturze skóry, zaleca się zasięgnięcie porady kosmetologicznej w celu zapobiegania i zniwelowania przebarwień

  Rodzaje przebarwień skóry
  • Jednym z rodzajów przebarwień jest hipopigmentacja, która może być spowodowana zaburzeniami autoimmunologicznymi lub infekcjami skóry.
  • Kiedy skóra wytwarza zbyt mało melaniny, powoduje to jasne lub białe plamy na skórze.
  • Do powszechnych rodzajów przebarwień skóry należą zaczerwienienia oraz rumień. Czerwone plamy na twarzy mogą być wywołane przez różne czynniki, np. alergię, ekspozycję na słońce lub niektóre schorzenia. Do przykładów hiperpigmentacji zalicza się natomiast plamy starcze, które występują gdy skóra wytwarza zbyt dużo melaniny.
  • Jednym z rodzajów przebarwień jest też rumień, przejawiający się czerwonymi plamami na twarzy i innych częściach ciała.
  Jak leczyć i zapobiegać przebarwieniom?

  W niektórych przypadkach przebarwienia skóry mogą być tymczasowe i znikać samoistnie z czasem. Bardziej uporczywe przebarwienia mogą wymagać intensywnej pielęgnacji lub leczenia za pomocą specjalistycznych kremów lub zabiegów kosmetycznych, np. laseroterapii, mezoterapii mikroigłowej czy kwasów.

  Aby zapobiegać powstawaniu przebarwień na twarzy i ciele, należy chronić skórę przed szkodliwym wpływem słońca. Najlepiej stosować w tym celu kremy z filtrem. Warto także unikać opalania się w godzinach największego nasłonecznienia. Bardzo ważnym aspektem jest również diagnoza skóry i odpowiednia pielęgnacja domowa. Często osoby z problemami skórnymi nie wiedzą jaki mają rodzaj cery, dlatego dokładna analiza i dobór celowanej pielęgnacji po wyjściu z gabinetu ma kluczową rolę w uzyskaniu i podtrzymaniu wspaniałych efektów.

  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu