Blizny/Rozstępy

  Zapytaj o konsultację

  Członek naszego zespołu skontaktuje sie z Tobą w ciągu 24 godzin.

  Wprowadzenie

  Rozstępy i blizny – przyczyny powstawania

  Rozstępy i blizny to powszechnie występujące przypadłości skóry. Swego rodzaju „paski”, które pojawiają się na skórze w wyniku jej rozciągnięcia, niewielkie pęknięcia skóry właściwej. Zwykle mają różowy, czerwony, fioletowy lub srebrny kolor.

  Owe „rozciągnięcie” może wystąpić z różnych powodów, w tym ciąży, przyrostu lub utraty wagi, dojrzewania. Rozstępy powstają, gdy włókna kolagenowe i elastynowe nie są w stanie uchronić skóry przed nadmiernym naciąganiem. W wyniku nacisku włókna kolagenowe pękają, a elastynowe tracą swoją elastyczność. Rozstępy najczęściej pojawiają się na udach, boczkach, brzuchu i pośladkach. Pomimo że nie są szkodliwe dla zdrowia, mogą powodować nieestetyczny wygląd skóry, przez co wiele osób podejmuje działania w celu pozbycia się rozstępów.

  Rozstępy mogą wynikać z różnych przyczyn:

  • Gwałtowny przyrost masy ciała: Nagły wzrost masy ciała w krótkim czasie może doprowadzić do przeciążenia skóry.
  • Ciąża: W trakcie ciąży skóra jest narażona na intensywne rozciąganie.
  • Wzrost w okresie dojrzewania: W trakcie dojrzewania młode ciało może szybko rosnąć, co prowadzi do rozciągnięcia skóry.
  • Budowa ciała: Genetyka odgrywa rolę w elastyczności skóry. W niektórych rodzinach rozstępy pojawiają się częściej.
  • Zmiany hormonalne: Hormony mogą wpływać na produkcję kolagenu w skórze, co zmniejsza jej elastyczność.

  Proces powstawania rozstępów

  Gdy skóra jest rozciągana ponad swoje możliwości, cienkie warstwy skóry mogą pękać. W miarę jak skóra się rozciąga, dochodzi do uszkodzenia włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do powstania rozstępów. Początkowo rozstępy mają zazwyczaj czerwoną lub fioletową barwę z powodu naczyń krwionośnych, które stają się widoczne. Z czasem naczynia te goją się, a rozstępy stają się mniej widoczne, przybierając srebrzysty kolor.

  Blizny natomiast są wynikiem naturalnego procesu gojenia się skóry po urazie lub ranie. Ciało wytwarza włókna kolagenowe w celu naprawy uszkodzonej tkanki, co może skutkować widoczną blizną.

  Zapobieganie rozstępom

  Profilaktyka przeciw rozstępom obejmuje m.in. utrzymanie prawidłowej masy ciała. Jak już wspomniano, szybki przyrost lub utrata masy ciała sprzyjają powstawaniu rozstępów na udach, pośladkach i innych miejscach. Nie ma pewnego sposobu na uniknięcie rozstępów, ale prawidłowa pielęgnacja skóry, w tym nawilżanie i dbanie o jej elastyczność, może pomóc w zapobieganiu ich powstawaniu. Utrzymywanie nawilżenia skóry poprzez picie dużej ilości wody i stosowanie kremu nawilżającego może pomóc poprawić elastyczność skóry i zapobiec rozwojowi rozstępów.

  Istnieje wiele dostępnych zabiegów mających na celu zmniejszenie widoczności rozstępów, w tym laseroterapia, mikronakłuwanie i kremy zawierające retinoidy, a także mezoterapia, radiofrekwencja mikroigłowa czy mocne złuszczanie.

  Blizny i rozstępy - leczenie. Jak pozbyć się rozstępów?

  Wiele osób pragnie pozbyć się rozstępów. Pozbycie się ich całkowicie jest trudne, ale istnieje kilka metod, które mogą znacząco zmniejszyć ich widoczność W tym celu stosowane są terapie miejscowe i zabiegi celowane. Wygląd skóry pozwalają poprawić również retinoidy i peelingi chemiczne- ta procedura polega na nałożeniu na skórę kwasu, który usuwa górną warstwę skóry, co może pomóc w zmniejszeniu widoczności rozstępów.

  Radiofrekwencja mikroigłowa  i zastosowanie fal radiowych może podgrzewać skórę i stymulować produkcję kolagenu.

  Laseroterapia to nowoczesne podejście do problemu rozstępów i blizn. Istnieje kilka różnych typów laserów stosowanych w leczeniu rozstępów. Mogą one stymulować produkcję kolagenu, zwężać naczynia krwionośne lub usuwać zewnętrzną warstwę skóry.

  Problem rozstępów i blizn jest bardzo popularny, jest wiele zabiegów, które przywracają gładką skórę, a nasi specjaliści dobiorą indywidualny plan terapii i zabiegów, aby Ci pomóc.

   

   

  Opinie naszych klientów
  Satysfakcja naszych Klientów to podstawa. Codziennie robimy wszystko, by nie tylko utrzymywać wysoki poziom naszych usług, ale by działać coraz lepiej i lepiej. Cytowane poniżej wypowiedzi naszych dotychczasowych Klientów dowodzą, że nasze starania przynoszą pozytywny rezultat.
  "Miejsce dla ciała i duszy, które pokocha każdy kto ceni sobie profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół."
  Paulina Biernat
  "To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Fantastyczni ludzie, którzy dbają o moje ciało, zdrowie i urodę na najwyższym poziomie."
  Małgorzata Potocka
  "Mistrzowski makijaż pernamentny i wspaniała atmosfera - to wszystko znajdziecie w tym miejscu."
  Blanka Lipińska
  Skontaktuj
  się z nami

  ADRES:
  Instytut Piękna Diamond
  ul. Radomska 36
  26-630 Jedlnia-Letnisko

  TELEFON:
  tel: 697 891 189 lub 575 891 189

  E-MAIL:
  recepcja@instytutpieknadiamond.pl
  biuro@instytutpieknadiamond.pl

  NUMER KONTA:

  17 1950 0001 2006 0326 1586 0002 (Bank Pekao S.A.)

  wyznacz trasę dojazdu