Zamykanie naczyń
Forma laserowego zamykania naczynek to praktycznie bezbolesna oraz szybka metoda na pozbycie się wszelkiego rodzaju „pajączków”, rumienia czy też tzw. plamek Morgana.
Światło kalibrowane pulsacyjne, które pochodzi z głowicy lasera wychwytuje hemoglobinę zawartą w powiększonych naczyniach krwionośnych. Kolejno następuje obkurczenie naczynia oraz zmniejszenie jego widoczności.
Zabieg ten jest bezpieczny i po wyeliminowaniu przeciwskazań niesie ze są bardzo niskie ryzyko powikłań. Często jest techniką alternatywną dla zabiegów skleroterapii.
Zauważalne zamknięcie się naczyń pojawia się zaraz po zabiegu. Istnieją jednak przypadki, że efekt w pełni zadowalający pojawia się dopiero po kilku zabiegach rozłożonych w czasie.
Po zabiegu możliwe jest wystąpienie niewielkiego obrzęku w miejscu poddanemu zabiegowi, niekiedy strupki oraz zasinienia. Objawy te ustępują do kilku dni od wykonania zabiegu.
Ilość zabiegów zależy od wielkości naczynia bądź rumienia.
Zazwyczaj jest to od jednego do czterech zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach czasu. Zabieg nie należy do przyjemnych, jednak nie powinno się znieczulać miejsca poddanego zabiegowi, ponieważ preparat znieczulający może obkurczyć naczynie i stanie się ono niewidoczne dla lasera, a zabieg mało skuteczny.
- ciąża i laktacja
- rozrusznik serca
- łuszczyca w fazie aktywnej
- nieustabilizowana cukrzyca
- żółtaczka, HIV, arytmia serca, epilepsja
- opryszczka
- tendencja do blizn
- kuracja sterydowa i antybiotykoterapia
- stosowanie retinoidów i leków rozrzedzających krew
- opalona skóra twarzy