Stymulatory tkankowe
Stymulatorami nazywamy preparaty, których składy bogate są przede wszystkim w polinukleotydy oraz kwas l-polimlekowy. Na znaczącą uwagę zasługuje też fakt, iż większość stymulatorów cechuje nieimmunogenność, a więc brak alergenów i środków konserwujących. Oznacza to pełne bezpieczeństwo i brak występujących odczynów alergicznych.
Stymulatory tkankowe to substancje używane w medycynie estetycznej w celu stymulacji produkcji kolagenu w skórze. Działają przez pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, co prowadzi do jej ujędrnienia, napięcia oraz redukcji zmarszczek. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i odmłodzona.
Oto niektóre z najpopularniejszych stymulatorów tkankowych:
- Kwas polimlekowy : Jest to syntetyczny stymulator tkankowy, który po wstrzyknięciu do skóry rozpoczyna proces stymulacji produkcji kolagenu. Efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.
- Polinukleotydy : są stosowane jako jedno z narzędzi do regeneracji skóry i poprawy jej jakości. Zazwyczaj są one pozyskiwane z DNA ryb, choć brzmi to nieco egzotycznie, takie pochodzenie sprawia, że są one biokompatybilne i biodegradowalne.Polinukleotydy działają przez stymulację procesów regeneracyjnych w skórze.W medycynie estetycznej polinukleotydy są często stosowane w postaci iniekcji w określone obszary twarzy lub ciała, aby poprawić wygląd skóry, zwiększyć jej jędrność oraz redukować oznaki starzenia.
Powyższe preparaty mają za zadanie w naturalny sposób pobudzić skórę do procesów naprawczych, czego efektem jest jej napięcie, ujędrnienie i wygładzenie. Przez wiele dni od zabiegu wewnątrz tkanek zachodzi proces budowy nowego, młodszego stelażu. To dzięki temu po zabiegach z użyciem stymulatorów twarz ma doskonały owal i jest w znacznym stopniu odmłodzona. To nie jest wypełniacz, preparat nie wiąże wody, nie ma po nim obrzęków.
- Widoczne oznaki starzenia się skóry,
- Zwiotczała skóra na szyi ,
- Utrata jędrności i elastyczności skóry,
- Widoczne zmarszczki (kurze łapki),
- Zaburzony owal twarzy,
- Uwidoczniona bruzda nosowo-wargowa,
- Worki, cienie pod oczami.
Widoczne napięcie i nawilżenie skóry to natychmiastowe efekty pozabiegowe. Kolejno zauważalne staje się „nadbudowanie” obszarów twarzy w okolicy policzków, czy też zniwelowanie wiotkiej skóry dolnego piętra twarzy czyli tzw. chomiczków. Stymulatory można śmiało nazwać molekułą młodości i uznać za przepustkę dla promienistej i świeżo wyglądającej cery.
- Zmiany skórne w miejscu poddanemu zabiegowi,
- Aktywna opryszczka,
- Ciąża i okres laktacji,
- Choroby nowotworowe,
- Zaburzenia krzepnięcia krwi,
- Choroby autoimmunologiczne.